top of page

Anaokulu Kodlama Robotu UARO

UARO LEVEL 1.png

UARO kodlama robotu, etkileşimli kodlama programını ve robotu birleştiren yenilikçi bir üründür. Kodlama ve robot parçalarını bir araya getiren çocuklarımızın yaratıcılık, mantıksal düşünme, düşünme yeteneğinde gelişim ve anlayış açılarını geliştirmelerine büyük ölçüde yardımcı olan yeni bir eğitim setidir.

Hala zor bir programlama dilinde kodlama eğitimi alıyor musunuz? UARO kodlama robotu ile, çocuklar kodlama panosu ve kodlama bloğu kullanarak resim, şekil ve renge göre çeşitli şekillerde tanıyarak kolayca kodlamayı öğrenebilirler.

Çocuklar için kullanımı kolay olacak şekilde tasarlanmıştır ve istedikleri şekli kolayca şekillendirebilirler. Göz ve ellerin koordinasyonuna ve montaj sürecinde küçük kasların gelişimine yardımcı olur.

UARO_EDUCATION.png

Düşünme Yeteneği Kazanır

Uygulamaları yaparak kas gelişimi sağlar. Robotu hareket ettirerek eğlenir ve kodlayarak düşünme yeteneği kazanırlar. Kendi düşüncelerini ifade ederler. Algoritmik düşünme yeteneğini kazanır. Fikrine değer verilirse çocuk kendini bir birey olduğunu görür. 

UARO LEVEL 2.png

Dünyanın çoğu gelişmiş ülkelerinde uygulanan Robotik ve Kodlama eğitimi için üretilmiş mükemmel bir settir. Çocukların gelişimine olumlu yönde etki eder. Onların algoritmik düşünmelerini sağlar, tasarım güçlerini geliştirir, gurup çalışması yapmalarını sağlar, problem çözmeyi öğrenir. Hiperaktivite tedavisinde kullanılabilir, Öğrenme güçlüğü olan çocukların dikkat sürelerini artırır.

UARO Kodlama Robotuna her çocuk sahip olmalı. Nitelikli eğitimle tanışmalı. Bunun için mağazamızı ziyaret edebilirsiniz.

techrobot_uaro.jpg
2.png
3.png
4.png

Coding robot UARO  4 yaş ve üstü çocuklar için geliştirilmiş mükemmel bir eğitim setidir. Ülkemizde bilinmemekle birlikte dünyada çok yaygın olarak kullanılmaktadır.

Set dört seviyeden oluşmaktadır. 1. seviyede 12 farklı robot yapan çocuklar malzemeleri tanır ve yaptıkları robotları üzerindeki dokunma sensörleriyle kullanılır.

2. Seviyede ise uzaktan kumandalı robotlar yapar ve uzaktan kumandanın üzerindeki yönlendirme tuşları ile robotu nasıl kullanılacağını öğrenir.

3. Seviye robot setinde ise Kodlam tahtası ve blokları ile ikinci sette öğrendikleri yönlendirmeleri kodlayarak yapar. Kodlamanın ne olduğunu ve nasıl çalıştığını robot üzerinde uygulayarak görür ve öğrenir.

4 . Seviyede ise tablet veya akıllı telefonlarda kodlama yapar ve bluetouoth bağlantı ile robota program yüklemeyi ve ileri derecede robotik kodlamayı öğrenir.

Bu eğitimi alan çocuklar okul derslerinde ve normal hayatta sorgulayan, sebep sonuç araştıran. mucit bir çocuk olarak sürekli araştırır ve öğrenmeyi öğrenmiş olurlar.

Her anaokulu bu set üzerinden robotik kodlama dersleri verebilirler. Çocukların öğrenme yeteneklerini geliştirmelerine yardımcı olurlar. Böyle bir eğitimle de kurumlarına değer katarlar.

bottom of page